Jak zmienić kolor tła w Photoshopie? | Jesienne zdjęcia

10/26/2018


Jako, że często zmieniam w Photoshopie tła moich zdjęć, pokażę dzisiaj jakim sposobem to robię. Spotkałam się z różnymi instruktażami jednak ten wydaje mi się najszybszy i najwygodniejszy; sprawdza mi się zawsze gdy do przeróbki mam sporo zdjęć i nie chcę poświęcać na każde 30. minut. Wykorzystam w tym celu jesienne zdjęcia z zeszłego tygodnia :)


Najpierw zaczynamy od wgrania zdjęcia do programu i stworzenia nowej warstwy: możemy to zrobić skrótem klawiszowym Ctrl + J.


Następnie narzędziem lasso wielokątne zaznaczam dokładnie tło wokół modelki:

 Gdy skończę zaznaczanie, klikam prawym przyciskiem myszki > wypełnij

W polu ,,Zawartość" ustawiamy ,,Kolor..." i wybieramy ten, na który ma zmienić nam się tło. Jeśli efekt jest za mocny zawsze można zmniejszyć krycie. Z kolei w polu ,,Tryb" zmieniamy na ,,Barwę".

Nie jest to znacząca zmiana, jednak wydaje mi się, że dodała zdjęciu wyrazistości i jesiennego klimatu :) Zawsze można poeksperymentować z kolorami i kryciem, zobaczyć który będzie idealny. Bardzo lubię jesienne portrety, to moja ulubiona pora roku jeśli chodzi o zdjęcia zaraz za wiosną.

3 komentarze

 1. Nie używam Photoshopa, jednak Twoja instrukcja przyda się z pewnością osobom, które obrabiają zdjęcia w tym programie. :) Można uzyskać ciekawe efekty. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od jakiegoś czasu korzystam z Photoshopa, ale przyznam, że tej metody na zmianę koloru tła nie znałam. Bardzo podoba mi się uzyskany przez Ciebie efekt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A myślałam, że wszyscy z niej korzystają i niczym nie zaskoczę! :)

   Usuń